Тестування на COVID — 19

Головна
Послуги медичного центру
Послуги
Тестування на COVID — 19

Лабораторні дослідження на COVID-19 (SARS-CoV-2)

Експрес-тест на COVID-19 — результат через 15-20 хвилин

Пройти швидкий тест на коронавірус можна всього за 15-20 хвилин. Чутливість експрес-тестування досягає 90%. Швидкий тест на коронавірус робиться за допомогою забору капілярної крові з пальця.
У разі наявності інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 в подальшому пацієнту для підтвердження діагнозу обов’язково призначається дослідження методом ПЛР.

При проведенні експрес-тестування потрібно враховувати, що тест може визначити наявність антитіл в крові тільки на 5-7 день після початку хвороби. На ранньому терміні результат може бути негативним через відсутність антитіл в крові.
Після тестування ви отримуєте довідку з результатом на українській та англійській мовах.

Аналіз на коронавірус методом ПЛР

Найбільш ефективним способом виявлення коронавірусної інфекції є тестування методом ПЛР (Полімеразної ланцюгової реакції). Пройти його ви можете без попереднього швидкого тестування.
ПЛР-дослідження показує наявність/відсутність в організмі людини ДНК або РНК вірусу. Завдяки цьому він може виявити в захворілого коронавірус ще в перші дні зараження та є 100% точним. Проводять ПЛР-тестування шляхом забору зразків із верхніх дихальних шляхів (носоглотки) пацієнта.
Матеріал для дослідження відбирає медичний працівник у засобах індивідуального захисту.

Перед проходженням ПЛР-тестування пацієнту НЕ рекомендується:

За 6 годин:
  • Вживати лікарські засоби для зрошення ротоглотки;
  • Використовувати препарати для розсмоктування.

За 3-4 години:
  • Жувати гумку чи цукерки;
  • Чистити зуби, полоскати горло чи рот;
  • Їсти чи пити;
  • Палити.

Забір матеріалу проводиться з понеділка по четвер з 09:30 до 10:30 за умов дотримання маскового режиму та соціальної дистанції.
Термін отримання результату – 30-34 години з моменту забору матеріалу. Також, результати ПЛР-тестування завантажуються лабораторією в програму «Дія» для передчасного зняття з самоізоляції.

Аналіз проводить ТОВ «Артмедіуз», 65007, м. Одеса, вул. Б. Хмельницького, 24 Ліцензія МОЗ України відповідно до Наказу МОЗ України No7932 від 11.03.2013, Код ЄДРПОУ 38352794


Тестування на COVID-19 методом імуноферментного аналізу (ІФА-тестування)

Імуноферментний аналіз — це вид аналізу, за допомогою якого виявляється комплекс «антиген — антитіло», який виробляється коли організм уражений вірусом. Цей комплекс утворюється завдяки імунологічній реакції антигену з відповідним антитілом.
Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляється M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G — то людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання.
Використання ІФА-тестів для виявлення антитіл COVID-19 врегульоване наказом МОЗ від 20.05.2020 № 1227 «Про затвердження змін до Стандартів медичної допомоги „Коронавірусна хвороба“» (COVID-19).

Навіщо потрібен ІФА-тест?

ІФА-тести дозволять розвантажити систему діагностування COVID-19 та підвищити її ефективність, однак для встановлення діагнозу залишається виключно результат ПЛР (лабораторна діагностика).
У пацієнтів з початком імунної реакції організму та виділення антитіл може знизитися контагіозність (заразність) вірусу.
Дослідження показують, що протягом 7 днів після появи симптомів у пацієнта, ПЛР тести давали позитивний результат практично в 100% випадків. Якщо пацієнт звернувся пізніше, показник дещо падає. Надалі чутливість методу ПЛР знижується.
Є підстави вважати, що контагіозність вірусу є наслідком імунної реакції організму зараженого зі зростанням рівня нейтралізуючих антитіл.

В якому випадку проводитися ІФА-тестування?

ІФА-тестування може проводитися пацієнтам із симптомами COVID-19, пацієнтам з пневмонією, контактним особам, особам, що потребують планової госпіталізації та/або операції, медичним працівникам, які працюють з хворим на COVID-19, працівникам лабораторій, які обробляють зразки на COVID-19, працівникам патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які приймають участь у розтині тіла, в тому числі взятті зразків секційного матеріалу, працівники Національної поліції, Національної гвардії, Держприкордонслужби та іншим медичним та фармацевтичним працівникам.
Якщо ІФА-тестування виявить у людини антитіла, вона повинна буде здати зразок для ПЛР діагностики. Оскільки медики мають проходити діагностику кожні 14 днів, ІФА-тестування допоможе знизити навантаження на лабораторії, де здійснюють ПЛР-дослідження.

Термін отримання результату – 12-24 години з моменту забору матеріалу.

Аналіз проводить ТОВ «Артмедіуз», 65007, м. Одеса, вул. Б. Хмельницького, 24 Ліцензія МОЗ України відповідно до Наказу МОЗ України No7932 від 11.03.2013, Код ЄДРПОУ 38352794

Використано інформацію з наступних джерел:
(https://phc.org.ua/news/yak-pidgotuvatisya-do-plr-testu ;
https://phc.org.ua/news/scho-varto-znati-pro-testi-imunofermentnogo-analizu-ifa-testi-na-covid-19)

Дізнатись детальну інформацію Ви можете за телефоном:
+38 063 656 4746